Lecytyna rzepakowa
Lecytyna sojowa
Lecytyna słonecznikowa
Lecytyna (nazwa chemiczna: fosfatydylocholina) — fosfolipid, który zwykle otrzymuje się z żółtek jajek kurzych (z gr. λεκιθος) lub z ziaren soi. Jest ona niezbędna do funkcjonowania układu nerwowego

Firma

W 1980r. powstał Zakład Wytwarzania Związków Organicznych. Założycielem firmy był Pan Bogdan Sołtysiak, który jest z wykształecnia chemikiem. Zakład zajął się produkcją mydła i płatków mydlanych i zamierzał rozszerzyc swoją działalność o inne środki czystości.
Właściciel zakładu poszukując nowych technologii produkcji i polepszenia ich jakości zetknął się z pracami Dr.Aleksandry Minorskiej na temat zastosowań lecytyny proszkowej jako dodatku do środków czystości i kosmetyków. Po sprawdzeniu przydatności lecytyny do zastosowań w swojej produkcji Pan Bogdan Sołtysiak postanowił zakupić patent na „Sposób otrzymywania sproszkowanej lecytyny roślinnej”.
17-go września 1984r. została zawarta umowa pomiędzy Zakładem Wytwarzania Związków Organicznych w Wąchocku reprezentowanym przez B.Sołtysiaka a Instytutem Chemii Przemysłowej w Warszawie. Przedmiotem umowy było wdrożenie u kupującego technologii produkcji lecytyny proszkowej.
Po uruchomieniu produkcji lecytyny właściciel zaprzestał produkcji środków czystości i skupił się na produkcji lecytyny i unowocześnianiu oraz modernizacji metod jej otrzymywania.
W latach 90-tych szukając nowych możliwości zastosowań lecytyny zetknięto się z opracowaniami na temat przydatności jej zastosowania w przemyśle piekarskim i cukierniczym.
14-go lipca 1993r. Zakład Wytwarzania Związków Organicznych zmienił nazwę i powstał Zakład Produkcji Lecytyny Proszkowej.
Szukając nowych rozwiązań w produkcji firma zakupiła w 1997r. suszarnię rozpyłową na której zaczęła wytwarzać lecytynę proszkową suszoną rozpyłowo.
W 2000 r. firma zmieniła zmieniła nazwę na Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „SOMAR”, dotychczasowy właściciel przeszedł na emeryturę a zarządzaniem firmy zajął się jego syn Mariusz Sołtysiak. W kolejnych latach zostały zakupione kolejne dwie suszarnie rozpyłowe a firma rozszerzyła gamę swych produktów o inne rodzaje lecytyn a także o różne produkty suszone rozpyłowo.

  • Certyfikat koszerności: zobacz
slide

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z informacjami o naszej firmie.

Znajdą Państwo tutaj obszerne informacje odnośnie historii naszej firmy, oraz zakresu obecnej działalności. Przede wszystkim zakład skupia się na wyrobie lecytyny proszkowej. W swojej ofercie posiadamy także inne wyroby, zachęcamy do zapoznania się z działem "Produkty". Jedną z dziedzin są usługi. Zajmujemy się profesjonalnym suszeniem rozpyłowym. Wiele przydatnych informacji znajduje się w dziale "Usługi".

P.P.H.U. SOMAR przede wszystkim zakład skupia się na wyrobie lecytyny proszkowej. W swojej ofercie posiadamy także inne wyroby, zachęcamy do zapoznania się z działem "Produkty". Jedną z dziedzin są usługi. Zajmujemy się profesjonalnym suszeniem rozpyłowym. Wiele przydatnych informacji znajduje się w dziale "Usługi".

Kontakt

Adres zakładu:

P.P.H.U."SOMAR"

Mariusz Sołtysiak

Marcinków 1a

27-215 Wąchock

NIP: 664-141-85-64